نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ایجاد اعتماد در روابط مختلف

9273
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43871
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ایجاد اعتماد در روابط مختلف

سلام
    میخواستم در خصوص این که چه طور توی روابط مختلف با سطوح مختلف میشه احساس اعتماد به وجود آورد؟ منو راهنمایی بفرمایین
    و این که چطور روابط دوستانه با وجود صمیمیت و احساس راحت بودن به وجود بیاریم ؟
    و علت نبودن احساس صمیمیت و راحتی و اعتماد توی روابط چی میتونه باشه (با وجود این که طرف مقابل شخصیت راز داری داره و حتی سعی میکنه کسی رو قضاوت نکنه)

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : ایجاد اعتماد در روابط مختلف

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوست عزیز . چیزی که از نوشته های شما مشخص هست : شما تمایل به ارتباط بهتر با دیگران دارین و میخواین دوستی و رفاقت گرم و صمیمی رو تجربه کنین .
    هرچقدر شناخت شما از خودتون بیشتر باشه بجای منتظر دیگران موندن خودتون برای پاسخ به روابط دوستی و یا هم گروه شدن بادوستان با اشتیاق و داشتن پیشنهادات برای دوستی همراه میشین و میتونید در این مسیر بجای انتظار یا ترد شدن پیش قدم شدن و پیشنهاد گرفتن رو تجربه کنین
    قابل درک هستش که شما بخواین روابط دوستی صمیمی و عمیق رو تجربه کنین و در صورتی که سنین نوجوانی باشید این سن گرایش به بودن با همسالان رو بیشتر احساس میکنین اما درصورتی که دچار مشکل در دوست یابی یا مشکل در نگه داشتن روابط دوستانه هستین میتونید دلیل این مشکلات رو به کمک روانشناس به صورت حضوری بررسی کنین و بتونید با یک سری آموزش های لازم در این زمینه برای ایجاد روابط بهتر و پاسخ به نیازهاتون گام بردارین .
    در این مسیر نداشتن مهارت های دوست یابی و ثبات در روابط و راه حل های حل مسائل با آموزش قابل برطرف شدن هستند و نیاز هست که دلایل کاهش این روابط مورد بررسی دقیق قرار بگیره تا فرد شرایط بهتری رو تجربه کنه .

3. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    دقت کنید که روابط دوستی و اعتماد موضوعاتی می باشد که بسته به شرایط خود فرد دارد و در این زمینه نیاز است که شرایط خود شما را بدانیم تا بتوانیم در این زمینه بر اساس شرایط شما و مشکلاتی که در این روابط دارید شما را راهنمایی کنیم.
    اعتماد به صورت کلی در روابط بر مبنای شناخت بیشتر شکل می گیرد و عموما ما به سمت افرادی پیش می رویم که هدف خاصی داریم از ارتباط با آنها و در این موراد نیاز است که شما به روابط خود بیشتر توجه کنید که چه چیزی باعث ایجاد ارتباط شما با این فرد شده است ؟ مشکلاتتان در این روابط براساس چه موضوعات و چه رفتارهایی هست؟ چه احساساتی در این رابطه تجربه می کنید ؟ پاسخ به این سوالات می تواند به شما کمک کند تا روابط بهتری را تجربه کنید و انتخاب های بهتری داشته باشید .
    روابط با درک متقابل می تواند رشد کند به این معنا که هر دو فرد به تفاوت هایی که با یکدیگر دارند در کنار شباهت ها در احترام برخورد کنند تا فرد بتواند در روابط دوستی احساس آرامش را تجربه کرد و در کنار روابط دوستی رشد شخصی را نیز دنبال کرد.

5. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43871
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ببینید من توی محیط دانشگاه و خوابگاه احساس میکنم که هم اتاقی ها و دوستام زیاد با من راحت و صمیمی نیستن و نمیتونن اعتماد داشته باشن به من .در صورتی که من عملی که باعث بی اعتمادی شده باشه رو انجام ندادم‌.
    و این رو هم بگم که تا قبل از دانشگاه هم روابط پایدار و صمیمی هم برقرار نمیکردم.

7. کاربران زیر از آهو 😇😇😇😇😇❤ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط آهو ❤ نمایش پست ها
    ببینید من توی محیط دانشگاه و خوابگاه احساس میکنم که هم اتاقی ها و دوستام زیاد با من راحت و صمیمی نیستن و نمیتونن اعتماد داشته باشن به من .در صورتی که من عملی که باعث بی اعتمادی شده باشه رو انجام ندادم‌.
    ببین آهو خانم وقتی حرف از مهارت دوست یابی و برقراری رابطه دوستانه میشه یعنی اینکه مجموع رفتار ، گفتار و تکنیک های روابطی وجود داره که به وسیله اونها فرد میتونه رابطه دوستانه و مطلوب نظر خودش رو تجربه کنه
    اینکه شما روابط دوستانه صمیمی نداشتین میتونه دلایل زیادی داشته باشه مثلا عدم اعتماد به نفس یکی از گزینه هایی اصلی هست که باعث میشه شما نتونید روابط دوستانه رو تجربه کنید
    یا عدم برقراری ارتباط مناسب verbaling/ زبانی و بیانی )
    و......‌..
    بنابراین مراجعه به روانشناس واقعا به شما کمک کنندس چون ایشون حین حرف زدن باشما به خاطر نوع تخصصش تمام حرکات و رفتار و
    مدل های ارتباطی شما رو ارزیابی میکنه و باتوجه به فاکتورهای اطلاعاتی که خودت در جلسه مشاوره دراختیارش میزاری متوجه علت اصلی میشه و در راستای حل مشکل بهت کمک میکنه
    به گونه ای که مهارت ارتباط رو فرا میگیری

درضمن مورد توجه داشته باشید که روابط توی دانشگاه و در فضای خوابگاه درصورتب صمیمی و دوستانه میشه که شماهم اینو بخواین
    و خواستن در این موضوع مساوی هست با عمل کردن
    مثلا اگر اصطلاحا منزوی باشی و معاشرت نکنی مطمئن باش روابط سرد تری رو تجربه خواهی کرد

9. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط آهو ❤ نمایش پست ها
    سلام

خوب گوش کردن(با توجه گوش کردن) به حرفهای اطرافیان باعث میشه جذب شدنشون میشه.

11. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)